Acum este Sâm Noi 29, 2014 11:32 am
Text

Discuţii jocuri PC

Titan Quest

Referitor la jocuri PC, tipuri de jocuri, universuri, concursuri sau servere,

Mesajde G-man » Joi Iun 29, 2006 6:01 pm

2002angel, am incercat, oricum eram sigur ca nu e din cauza asta, fiindca procesorul e perfect stabil. Plus ca e sg joc care-mi face asta. Deci, freeze game si cu el pe default.
Inhale deep like the words of my breath
I never sleep, cause sleep is the cousin of death
I lay puzzle as I backtrack to earlier times
Nothing's equivalent, to the new york state of mind
G-man

Mesajde florin22xxl » Joi Iun 29, 2006 6:55 pm

vedeti ca a aparut un utilitar care rezolva problema crashurilor :thumbleft: nu stiu cat de bun ii pt. ca nu joc genu asta de jocuri,dar poate va este de folos.
PS:aveti grija sa ''salvati salvarile'' :d ca cica se pierd dupa aplicarea executabilului.
ASROCK-Fatal1ty performance|| 2500K@4300 ||8Gb Corsair || Corsair Force GT 60gb SDD || WD 640GB || Saphire 5850 || corsair 550W power suply,Lian Li Case|| Logitech G9x mouse || Microsoft Sidewinder X6 keyboard || Apple Cinema Display 30" ||
florin22xxl

Mesajde alah » Sâm Iul 01, 2006 6:40 pm

Relaxant jocul, seamana mult cu Diablo si cu cu DS. Am jucat si eu ceva, am facut toate side-questurile si am ajuns in Sparta. Stie cineva daca se va poate face si aici, ca in DS2, party ? Daca da, cati henchmani pot lua maxim cu mine ? Pacat ca ma scoate des in desktop, mai ales cand imi moare personajul...
Nerevar Moon-and-Star
alah

Mesajde LILIAKU » Dum Iul 02, 2006 3:15 am

MIe mi-a dat un crash...a iesit in Wingoz si pe urma cand dau load face acelasi lucru...ma scuipa afara...unde e utilitarul ala?
LILIAKU

Mesajde charon » Lun Iul 03, 2006 9:21 am

alah scrie: Stie cineva daca se va poate face si aici, ca in DS2, party ? Daca da, cati henchmani pot lua maxim cu mine ?
...
M-am chinuit si am gatat jocul ( spre sfarsit devine plictisitor... sau poate m-am saturat de jocuri de genul asta). Nu am vazut nicaieri posibilitate de a face party. "Necromancerul" (nu asta ii numele clasei...da imi scapa) are un skill prin care poate sa aiba langa el un leech, si prin Nature Mastery am vazut ca poti sa faci summon pt ceva lup si o dryad-a ... in rest nu mai stiu ... Dar henchmani nu am vast nicaieri ...
Vampires vs Werewolves. Join the fight !
http://s3.bitefight.org/c.php?uid=45553
charon

Mesajde reactorul2 » Mie Iul 05, 2006 12:54 pm

La mine crapa intotdeauna la primul sidequest; intru in pestera, salvez pe ala care era prizonier, si apoi de fiecare data cand ies din pestera zboara in Windows. Am incercat si cu personaj nou, exact aceeasi chestie. Mai e si faza ca se bulesc inventarul / harta/ textul dupa ce joc o vreme; nu cred ca e de la supraincalzire, placa video ajunge doar la 60 C in timpul jocului.
Mai nou a inceput sa crape complet aiurea, cam o data la 20 min; il pun deoparte pana iese patchul.
Ultima oară modificat de reactorul2 pe Mie Iul 05, 2006 2:53 pm, modificat 1 dată în total.
reactorul2

Mesajde dexter » Mie Iul 05, 2006 1:29 pm

L-am terminat mai chinuit asa . Crapa total aleator. O data mi-a picat la 10 minute dupa ce am inceput, alta data am stat 2 ore cu el non-stop si na chitzait nici macar o data. M-am calmat cu gandul ca a facut decat crash to desktop si nu trebuia decat s-o iau de la ultimul punct de salvara. Bine ca nu erau ecrane albastre, restartari si...normal...injuraturile de rigoare. Acum pe 5 ar trebui sa apara patchul. Pasati pe butonul aflat in meniul jocului pt a afla daca a aparut.
dexter

Mesajde draq » Joi Iul 06, 2006 7:59 am

Se pare ca patch-ul a fost amanat inca putin, adica pana in 7 iulie. Cam asta va repara:
Patch Notes
· Fixed crash caused by teleporting in multiplayer after players used Rally skill
· Fixed NPC dialogue windows closing when NPC moves to avoid other characters
· Fixed bug with different relic bonuses for different players in multiplayer
· Fixed relic completion sounds propagating to all clients in multiplayer
· Fixed multiplayer lobby UI error with sort arrow
· Fixed a multiplayer lobby crash
· Fixed internet connection problem with custom maps
· Fixed a memory leak
· Improves multiplayer connection reliability
· Improves multiplayer performance
· Improves item auto-placement in inventory
· Added character back-up functionality
· Added option to disable compatibility check

link: http://vnboards.ign.com/titan_quest_tec ... 5575/p1/?2
draq

Mesajde STalKer[KooKieS] » Joi Iul 06, 2006 10:40 am

mie mi s-a parut aiurea jocul ... in primul rand imi merge mai prost ca oblivion ... si grafica arata mai rau si decat dungeon siege 2 ( dupa parerea mea ) ...
I'm the root of all that's evil but u can call me kookie
STalKer[KooKieS]
Radioactiv

Mesajde draq » Dum Iul 09, 2006 8:06 am

A aparut patch-ul, link local:
PATCH 1.08
draq

Mesajde adrian1700+ » Dum Iul 09, 2006 11:37 am

Un impatimit de RPG-uri a incercat si el acest action-rpg (hack'n slash) insa nu poate face questurile(adica face questul) insa nu se inrregistreaza. A facut primul quest-cel cu salvarea calului, apoi-i spune sa se duca sa vb cu Tyreal....sau cum l-o chema si nu se bifeaza realizarea questului. Tyreal ala...sau cum l-o chema-i spune sa mearga la Diomesus sau cam asa ceva...insa nu se realizeaza questul.
Dupa ce se duce in fermele din Helios si apoi in forest-il omoara pe boss-ul ala, vine la Diomesus si NIMIC.
Iar daca incearca sa mearga mai departe, in dreapta jos-are calea blocata-de niste garzi la iersirea din oras(ca si cum nu a realizat questurile)
A dat save- si a intrat din nou in joc si la fel, ca si cum nu ar fi realizat nimic. Monstrii sunt acolo-respawn si questul la fel-nerealizat.
Mentionez ca calc respectivului indeplineste cerintele...minime (512 mb ram si proc la 2 ghz plus pl. video 6200) . A reinstalat jocul si tot asa face...care ar fi "buba"? A mai intalnit cineva asa ceva...? Scuzati exprimarea,insa nu eu am jucat asa ceva...
none
adrian1700+

Mesajde dexter » Dum Iul 09, 2006 5:11 pm

Monstrii fac respawn de fiecare data cand iesi si intri din nou. La fel si bosii. Numai ca questul odata terminat nu ar mai trebui sa-l poti sa-l refaci. Am vazut ca trebuie sa apesi de cel putin 2 ori pe NPC-ul cu questul caci prima oara da doar un comentariu, si dabia a doua oara iti ia in calcul questul...cel putin asa patesc eu.
dexter

Mesajde adrian1700+ » Dum Iul 09, 2006 5:47 pm

Am rezolvat problema temporar...cu o realizare de caracter nou-insa acum nu am sunet peste tot, adica ma refer ...nu am sunetul ambiental si cel al monstrilor. Cand intru si
umblu in inventar am sunet. In fine, stiu ca e si de la joc. Mersi...pt idee :) [smilie=Respect.gif]
none
adrian1700+

Mesajde draq » Lun Iul 10, 2006 9:43 am

Am rezolvat problema temporar...cu o realizare de caracter nou-insa acum nu am sunet peste tot, adica ma refer ...nu am sunetul ambiental si cel al monstrilor. Cand intru si
umblu in inventar am sunet. In fine, stiu ca e si de la joc. Mersi...pt idee :)

Incearca sa pui patch-u 1.08 s-ar putea sa iti rezolve problema cu sunetu.
draq

Mesajde shogun » Lun Iul 10, 2006 1:13 pm

Jocul are un comportament mai bun dupa instalarea patch-ului dar tot mai sunt multe probleme de rezolvat.
Acum performanta este ceva mai buna, fps-urile nu mai scad atat de dramatic, unele probleme de sunet sunt rezolvate, altele nu.
Ce ma enerveaza este ca acum am o problema noua, care inainte nu exista. Acum jocul imi iese in mod aleator in Windows. De obicei cand mi-e lumea mai draga si mai am putin si golesc o harta de monstrii ori rezolv un quest.
Inainte imi crapa doar cand apasam butonul de exit game. :)
Ultima oară modificat de shogun pe Mar Iul 11, 2006 10:57 am, modificat 1 dată în total.
shogun

Mesajde Haohmaru » Lun Iul 10, 2006 1:53 pm

Chiar nu se poate face nimic in legatura cu crash-urile alea? Pt ca de 2 zile caut pe forum-uri la diferite site-uri pana si pe cele oficiale si nimic nou si bun. Am un amic care are jocul si lui ii merge fara crash-uri si alte prostii. E de neexplicat. :dontknow:
Mada yaru tsumori ka yo!?
-----------------------------
Imagine
Haohmaru

Mesajde draq » Lun Iul 10, 2006 2:22 pm

Problema cu crash-urile este din cauza versiuni "neoficiale" a jocului. Si eu am avut probleme cu varianta neoficiala insa exista solutii :laughing6:
draq

Mesajde Shader » Lun Iul 10, 2006 2:32 pm

Mai cauta si o sa vezi ca au intampinat probleme si cei ce au jocul original...
Live in your world, get pwned in mine!
Shader

Mesajde draq » Lun Iul 10, 2006 2:50 pm

Am citit si pe forumul oficial insa nu prea cred ca cei care sareau in sus sunt cu versiune din magazin. Si eu am crezut la fel pana cand am reusit sa il fac sa mearga si cu versiune "neoficiala".
draq

Mesajde Shader » Lun Iul 10, 2006 5:11 pm

La mine merge perfect (iti dai tu seama cu ce versiune) insa la anumiti prietenii ce au jocul original nu le merge mai mult de 10 min. sau chiar deloc. :sad1:
Live in your world, get pwned in mine!
Shader

Mesajde Keos » Mar Iul 11, 2006 8:28 pm

Nu vrea nici mort(momentan mai mult mort) sa instaleze patch-ul, cand vreau sa il aplic imi apare un dreptunghi in care nu se vede nimic, peste care apare o casuta de dialog care banuiesc ca vrea sa ma intrebe daca vreau sa aplic sau nu patch-ul, nici aici nu se vede Yes si No, nu inteleg care poate fi problema, l-am luat si prin intermediul jocului si tot asa face.
There is no order...
Keos

Mesajde KodiaK » Mar Iul 11, 2006 9:00 pm

Si la mine a aparut la fel cand am dat sa instalez patchul. Si am dat pe butonul din stanga parca si a mers mai departe si l-a instalat
Inainte de patch imi iesea in win cand dadeam start game. Dupa patch am jucat ~1h fara vor iesire in desktop :)
Don't steal. The government hates competition.
Knowledge is power. Power corrupts. Study hard. Be Evil.
===============================
Voucher...G6TPRZ4K...PC Garage...1% reducere
KodiaK
Radioactiv

Mesajde nahkri » Mie Iul 12, 2006 9:16 am

Am jucat jocul patchuit la vers 1.08 pina la un punct dupa care l-am dezinstalat,acuma l-am instalat din nou am bagat patchul si cind bag salvarile in my documents/my games nu mi le vede in joc ce pot sa fac in afara sa-l incep iar de la inceput?
nahkri

Mesajde Skat » Joi Iul 13, 2006 9:13 pm

pt rezolvarea problemelor de genul random crash este o optiune in ...\my documents\my games\titan quest\option.ini...ultima optiune este ceva cu processorethread sau ceva de genul oricum...aia ar trebui setata pe true si jocul merge fara probleme :)
Dimineata ideala este aia peste care sari!
Skat

Mesajde dexter » Vin Iul 14, 2006 9:05 am

Nu e valabil pt toti optiunea aia. Cel putin pt mine , pana la aparitia patchului nu a facut absolut nimic .

Ma bucur ca au mai optimizat un pic jocul cand vine vorba de particle effects. Pana acu imi cadea FPS-ul destul de vertiginos cand apareau prea multe efecte pe ecran. Acum merge mai bine :D si nici nu mai crapa jocu :D
dexter

Mesajde nahkri » Vin Iul 14, 2006 11:30 am

Daca cineva are probleme cu salvarile,fie s-au pierdut sau au devenit corupted folositi acest mic utilitar http://vnboards.ign.com/titan_quest_tec ... p1/?175,eu am reusit sa mi le recuperez pe ale mele cu el.
nahkri

Mesajde elod » Vin Iul 14, 2006 12:20 pm

Problema cu sunetul (am Realtek 850) se rezolva foarte simplu, trebuie data inapoi din hardware acceleration. Valabil pentru toate jocurile care fac skip la sunet. Setarea o gasiti in control panel, la audio/sounds sau nu mai stiu, cautati dupa fircare buton.

Jocul este extrem de... nasol. Dupa ce-am rezolvat partea cu sunetul, mi-a terminat texturile, nu mai vedeam nimic pe ecran.
elod

Mesajde elod » Vin Iul 14, 2006 7:57 pm

Si pana nu uit, performanta execrabila. Buun, placa video nu este stralucita deloc (gf6200), dar Dungeon Siege 2 a mers bine (pe GF3ti200).
elod

Mesajde adrian1700+ » Vin Iul 14, 2006 10:09 pm

sal! eu ma chinui sunt...de level 12 si am ajuns la orasul Delphi, insa nu stiu cum sa ma specializez, adica ce skilluri sa bag. Am dat la mastery...si am bagat puncte la arborele principal. Insa am mai bagat si pe skilluri,dar nu cred ca bine (pt ca folosesc foarte putin skill pe click-drepta), si asta se refrange in evolutie, adica e din ce in ce mai greu.
Am nevoie de un ajutor, cineva care a mers pe ...barbar si vreau sa stiu exact ce skilluri sa urmez, pt a nu avea probleme pe viitor,adica pe elite sau legendary(daca reusesc). Mersi!
none
adrian1700+

Mesajde adrian1700+ » Sâm Iul 15, 2006 10:59 pm

REVIN...cu altceva.
Am o mare problema!!!Nu mai pot continua. Sunt in fata pesterii unde au fost Gorgonele(le-am omorat), insa acum (am dat save si am iesit din joc-ca ma cam saturasem de atata joc) cand am dat sa intru din nou in joc, cand incerc sa intru in pestera, se blocheaza si-mi iese din joc(imi apare mesajul de ...titanquest.exe has encont...and needs to close.). Am incerc de 7 ori sa intru in pestera aia si nimic, tot se blocheaza. Ce sa fac? Cum trec mai departe? Need help, pls!
none
adrian1700+

Mesajde omul_maimutza » Dum Iul 16, 2006 1:19 am

In primul rând ţi-aş recomanda să instalezi ultimul patch al jocului, în al doilea dacă problema tot persistă totul este pierdut, aşa mi s-a întâmplat şi mie şi a trebuit sa reîncep totul.
Pe viitor făţi un backup la saveuri. [smilie=maniac.gif]
picz or it didn't happen
omul_maimutza

Mesajde LILIAKU » Dum Iul 16, 2006 2:45 am

Este o solutie..la mine a mers :
Issue: My character got corrupted and will no longer load! WorkAround: - Open My Documents\My Games\Titan Quest\SaveData\Main\[CHARACTERNAME]\Levels_World_World01.map\Normal - Sort the directory by "date modified" - Delete the latest created .que file - Try to load the character again (this may reset some quest data)
LILIAKU

Mesajde adrian1700+ » Dum Iul 16, 2006 7:25 am

Ok! Am inteles. INsa eu nu ma confrunt cu asemenea probleme. Eu am facut questul ala din Pernaseus Cave (sau cum s-o chema), adica le-am omorat pe cele 3 gorgone si apoi am salvat si iesit din joc. Acum dau sa intru in joc, intru, joc, omor cativa draci/scheleti/oameni sobolan, insa daca vreau sa intru in pestera, imi iese din joc.
P.S. Voi incerca cum ati zis voi. Oricum eu dupa ce ies din joc-tot timpul fac backup la caracter.

Mersi pt idei. [smilie=Respect.gif] =D>
Revin cu detalii, dupa ce incerc cum ati relatat voi.
none
adrian1700+

Mesajde adrian1700+ » Vin Iul 21, 2006 2:32 pm

Nu mai spune nimeni nimic de acest joc? Chiar nu mai joaca nimeni?...sa spun eu...sunt de level 16 si am ajuns in Athena...si e bine. Am arma albastra, bucati din seturi...si merge(cel putin pe normal), click dreapta-on sluaghting...
none
adrian1700+

Mesajde Kjaskar » Vin Iul 21, 2006 7:11 pm

M-am apucat si eu de joc de cateva zile. Imi merge bine pe sistemul din dotare, o singura data mi-a iesit in win si atunci dupa cateva alt+tab-uri consecutive.. deci nu il condamn.
Am un warrior/necro.. jocul zice ca sunt spellbraker :D de lvl 21 sau 22 park. Am ajuns in egipt si lucrurile decurg bine bine.
Imi place ca poti sa asculti legendele la storytelleri.. e chiar faina faza.
Mi se pare parca prea facil jocul, si hartile cam prea simpliste (daca e sa le comparam cu un d2 la care mi-a trebuit Maphack ca sa pot sa trec usor prin nivelele mici de dificultate).
Pe masura ce mai avansez o sa mai scriu impresii
(\/)
(0.o) This is Bunny. Copy and paste Bunny into your
(")_(") signature to help him gain World Domination.

MyComputer
Kjaskar

Mesajde dexter » Vin Iul 21, 2006 7:37 pm

Sunt lvl 32 Conquerer in grecia , am trecut de Parnassus pe Elite . M-am cam saturat sincer sa fiu...Am facut cateva Typhon runs si cam gata. Cam tot ce e pe mine e albastru. Poate o sa intru pe net sa mai iau nishte obiecte rare sa vad ce se mai gaseste prin jocu asta :)

Mie tot mi se pare ca jocu parca e setat sa favorizeze magii din joc. De cand am inceput jocul, mai ales la inceput , numai inele, amulete si bucati intregi de armura + scuturi numai cu +energy, +%energy regen . Un %health regen foarte foarte rar, ce sa mai zic de +%damage . A dat domnu sa dau de un scut galben cu +20% Health si +20% strengh si cu ala merg inca de la lvl 20
dexter

Mesajde crater » Vin Iul 21, 2006 8:09 pm

dexter scrie:Sunt lvl 32 Conquerer in grecia , am trecut de Parnassus pe Elite . M-am cam saturat sincer sa fiu...Am facut cateva Typhon runs si cam gata. Cam tot ce e pe mine e albastru. Poate o sa intru pe net sa mai iau nishte obiecte rare sa vad ce se mai gaseste prin jocu asta :)

Mie tot mi se pare ca jocu parca e setat sa favorizeze magii din joc. De cand am inceput jocul, mai ales la inceput , numai inele, amulete si bucati intregi de armura + scuturi numai cu +energy, +%energy regen . Un %health regen foarte foarte rar, ce sa mai zic de +%damage . A dat domnu sa dau de un scut galben cu +20% Health si +20% strengh si cu ala merg inca de la lvl 20

Eu sunt oracle (spirit + thunder) si mi-au cazut mai mult de luptator,arme melee si spears.

Am ajuns level 30 ,am jucat si eu cand am putut,oricum mi-a placut mult jocul,mai ales ca urmeaza linia geografica Babylon-Grece...China ,iar level design,muzica si monstrii se schimba dupa schimbarea geografica.
Am ramas foarte placut impresionat.
Nu ma mai vedeti pe forumul asta.Succes tuturor cu care am colaborat!
crater

Mesajde KodiaK » Vin Iul 21, 2006 10:40 pm

Kjaskar scrie:Mi se pare parca prea facil jocul, si hartile cam prea simpliste (daca e sa le comparam cu un d2 la care mi-a trebuit Maphack ca sa pot sa trec usor prin nivelele mici de dificultate).
Pe masura ce mai avansez o sa mai scriu impresii

sorry de off-topic, dar ce-i ala maphack la D2 si de ce ai avut nevoie de el? Am jucat D2 de nenumarate ori si nu mi s-a parut nicidata foarte greu.
Don't steal. The government hates competition.
Knowledge is power. Power corrupts. Study hard. Be Evil.
===============================
Voucher...G6TPRZ4K...PC Garage...1% reducere
KodiaK
Radioactiv

Mesajde Kjaskar » Sâm Iul 22, 2006 10:42 am

:)) Este un utilitar pe care il rulezi cu Diablo2 ca sa poti sa vezi toata harta fara sa trebuiasca sa o explorezi toata. Si mai stie inca vroe cateva chestii faine (de exemplu sa vezi ce are pe el personajul altui jucator)
Aveam nevoie de el cand jucam pe net.. ca sa gasesc repede Questurile... asa duceam un personaj de la lvl 1 la lvl 70-80 cam in 6-7 ore de joc (evident si cu o puzderie de Baal-uri)

Back on topic: asta noapte aproape ca am dat gata Egiptul.. inc 1 oras si cateva q si il fac. Foarte fain, aici mi-a placut mai mult sa ascult storyteller-ii, cu mitologia efipteana eram mai putin familiar. A si aici erau cativa monstrii care au prezentat in sfarsit ceva opozitie la hacuire si slesuire :D
ma intorc la joc sa vedem ce urmeaza [smilie=Victory.gif]
(\/)
(0.o) This is Bunny. Copy and paste Bunny into your
(")_(") signature to help him gain World Domination.

MyComputer
Kjaskar

Mesajde adrian1700+ » Mie Iul 26, 2006 6:50 am

Salutare...vad ca tot se discuta de Typhon.
Intrebarea mea este unde il gasesc,adica cum ajung la el. Eu am terminat Grecia(l-am omorat pe Minotaur King lejer) si acu joc pe Egypt. Insa nu am dat de typhon. Am auzit ca ar fi in Muntele Olimp(cum ajung?). Va rog indrumati-ma si pe mine. Cat despre joc-laude, mai putin faza cu iesirile dese in desktop. Sunt de lvl 20-battlemage si am deja 2 itemuri din setul Obsidian si ma descurc.
Dar nu stii unde e Typhon... :sad1:
none
adrian1700+

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discuţii jocuri PC

Autentificare

Autentifică-mă automat la fiecare vizită