Acum este Mie Iul 30, 2014 7:11 pm
Text

Discuţii jocuri PC

Star Wars: Republic Commando

Referitor la jocuri PC, tipuri de jocuri, universuri, concursuri sau servere,

Star Wars: Republic Commando

Mesajde Bossman » Vin Mai 14, 2004 6:36 pm

Enter the dark military side of the Star Wars universe as a squad leader of a Republic Special Operations unit. You are a Republic Commando. You must infiltrate deep behind enemy lines and lead your elite team on precision operations: lurking in the shadows, striking at will...

Site-ul oficial + Preview-uri & Feature-uri

Screenshot-uri + E32004 Hi-res Trailer ...

Un tactical squad based shooter în universul Star Wars, motorizat de engine-ul Unreal, ce se anunţă a fi de excepţie ... coming Fall 2004
Truth is relative. Pick one that works
Bossman
Moderator

Mesajde Bossman » Joi Iul 15, 2004 9:07 pm

Truth is relative. Pick one that works
Bossman
Moderator

Mesajde Bossman » Joi Feb 03, 2005 10:21 am

Bossman
Moderator

Mesajde Greg » Joi Feb 03, 2005 6:10 pm

Jocurile Star Wars keep gettin better and better :) KotOR, Battlefront, acum asta urmeaza KotoR II dupa aia ala dupa film am uitat cum se cheama (Revenge of the Sith parca) si Empire at War care a fi RTS.
http://www.lucasarts.com/products/
When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteorite hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed no matter what you wish for. Unless it's death by meteor.
Greg

Mesajde brutalistu » Joi Feb 10, 2005 9:36 am

ok.. terminat a 6-a oara demo-ul. Concluzie preliminara? Feeling-os rau jocul asta. Comentariile squadmate-ilor sunt un deliciu! mai ales ale "durului" SEV cand mai impusca un idiot reptilian cu jetpack (sau butelie de aragaz ce o avea in spate) si ala zbora in vrie, vraiste - "flying is easy, landing is hard" cu o voce harsita de tabac .

Puncte forte:
1. Nu mori dom'le! E primul joc (cred) in care nu mori. Esti INCAPACITATED. Si daca mai un squadmember cu ceva viata in el ai posibilitatea sa il chemi sa juice up and jumpstart you. Efectul e grozav. Vezi imaginea rasturnata cu pete pe vizor si blur la greu.. si vezi unul din baietii tai cum vine si baga ceva dintr-o baterie in tine si te scoli. + la feeling. A! Daca tota echipa e incapacitated .. Game Over
2. Squad orders. Poti sa le dai ordine! (foarte utile pentru cei care n-au terminat cu nici un grad armata, frustratilor ce vor sa devina opi/moderatori) Si sarmanii chiar te asculta. Teoretic exista niste puncte prin decor unde apare un fel de proiectie holografica a ceea ce trebuie sa faca 1 sau 2 memebri ai squad-ului tau si poti da USE si baietii se aseaza exact ca in poza. De exemplu o usa are doua butoane rosii. Unul pe mijloc si unul lateral. Poti pune un squadmember sa deschida din butonul de pe toc usa.. sau! Poti pune unul sa puna o mina pe usa in timp ce al doilea sta langa toc pregatit sa arunce o grenada inauntru cand se deschide usa si al treilea mai departe de usa dupa o cutie sa snipeze. Sau te duci tu si pui bomba sau deschizi usa din buton.
Poti sa le dai comezi sa atace un anume adversar .. ai shortcut-uri pe F-uri.. Aproape un Homeworld FPS
3. Grafica. Nu e extraordinara dar arata bine ce arata. Texturi bunicele, lumini frumoase. err... cam intuneric dar te obisnuiesti dupa a treia "inviere" a colegului pe care l-ai sniperit pentru ca l-ai confundat cu inamicul.. (nu pot sa ma promunt pe deplin pentru ca l-am jucat in preajma net-ului si ca o ironie a sortii Unde este net bun este un calculator prost/de birou sau nu sunt drepturi de administratore si l-am jucat pe minimal 640x480 cu o multime de treburi pe off - dar se mijca binisor!) Exploziile aduc aminte de grenadele din HL2 care fac mai mult praf si putin lumina decat nori imensi ca in filmele cu pacpac. Mie se pare mie sau e primul joc care foloseste engine-ul de UT 2004? Nu stiam eu de ce mi se pare atat de familiar ragg-doll-ul inamicilor/cadavrelor. Cand am instalat prima oara demo-ul i-am dat install si m-am dus sa fumez o tigare si cand m-am intors era gata instalat. A doua oara cand l-am instalat, acasa, am vazut ca baga o groaza de fisiere *.uax
Ca performanta : daca iti merge bine UT 2004 iti merge bine si SW Republic Commando. O singura problema am avut pe Ati Radeon 9000 Pro-ul meu cu personaje care apareau cu texturi negre dar am reusit sa ii dau de cap modificand din optiuni bumpmapping-ul pe "medium". Tough luck for me
4. Armele: armele cu care vi la poceala sunt cam slabute. Am recuperat in schimb de la un nemernic un fel de cimpoi, un gattling autohton si i-am cam prapadit cu el, problema e ca am ramas fara munitie cam repejor. Ca alternate fire ai posibilitatea sa dai cu un pumn cu o lama sau chiar cu arma - in functie de arma purtata in momentul respectiv- si se iveste un efect comic o pata pe vizor care este stearsa de un fel de stergator de parbriz v2.0. Wookie bowcasterul ca de obicei rullz dar munitia nu creste in copac. Grenadele sunt de mai multe feluri , eu am gasit 4 feluri si mi-e cam lene sa le descriu. unele fac bum, altele poc, altele pam! etc ... Cu curent .. ma rog ..
5. Sunetul e ... din nou genunic. La fel ca baietii de la Bungie baietii de la Lucas au ales o tema cam ca de la opera/corala pentru menu si simfonica in timpul jocului. Yummi! (Nu e nici Rapp/Hip Hop, nici Rock/Metal si nici Manea! Muriti!) Plus fiecare comenta.. am mai zis.
6. Story-ul e destul de credibil. Si destul de usor de urmarit firul epic. DOH! E un demo! Nu e nici un fir epic Wink Se presimte ceva acolo cu generalu ala Griviaz
7. Feeling - e prezent. Si ramai cu el si dupa ce il termini. Asta cred ca face toti banii. Animatii + sunet + jetpack-isti zburand in vrie+ dronele care ti se pun pe fata si scapi de ele doar dandu-le pumni sau le pocnesti de la distanta si ele vin si iti pica defecte in cap = feeling

Puncte negre pe fatza :
1. Mai raman baieti blocati prin parapti. De exemplu i-am zis lu Gigi Duru (SEV) stropit pe casca cu sange sa se duca naibii sa incarce health-ul de la o HLstyle station si pentru ca avea un parapet in fata a ramas in el pana am dat restart level. L-am omorat l-am inviat si tot in parapet se infige.
2. inamicii sunt un pic cam imbecili. Am stat juma de ora in camera cu unu si ala statea pitit dupa o cutie, mai tragea un poc se pitea la loc .. Pana i-am dat un pumn in cap.
3. o faza scriptata. Pana nu i-am omorat pe omuletii rai de afara nu s-a daramat peretele

Cam atat! M'e somn. Vb mai mult cvand iese full-ul !
..and may the Force be with you guys ... I got my squad and some big guns over here.. Forcepull this jedi scum!

and
gamershell.com scrie:Star Wars Republic Commando Goes Gold

LucasArts announced that Star Wars Republic Commando has achieved gold status and will hit the store shelves on March 1st, for the Xbox and PC. The game offers eight diverse environments including the hostile surface and subterranean setting of the planet Geonosis, the massive machine-like interiors of a Separatist Core Ship, a disabled and overrun Republic Assault Ship and the lower jungles and tree cities of the Wookiee home planet of Kashyyyk, while you take on special operations that feature hostage rescue, infiltration/data retrieval, assassination, assault, sabotage and reconnaissance objectives. Star Wars Republic Commando also features than twelve weapons including the primary Republic Commando firearm, the DC-17m and secondary weapon the DC-15s Blaster Pistol, as well as enemy weapons such as the Trandoshan Slaver Shotgun and Geonosian Elite Beam Weapon. The multiplayer mode includes deathmatch, team deathmatch and capture the flag, up to 16 players online via Xbox Live or Internet play on PC. Check out the demo, if you haven't done so yet.
brutalistu

Mesajde GabYO » Mar Mar 01, 2005 7:19 pm

Tocmai am jucat versiunea full a jocului. E destul de frumos dar are si minusuri. Povestea nu prea exista (sau tre s-o caut eu mai amanuntit [smilie=Grin-Nod.gif] ). Jocul decurcand cam asa: inainteaza cu orice pret si-ti mai zic eu din cand in cand ce trebuie sa bubui. Totusi asta nu-l trage prea mult la fund deoarece a reusit sa ma captiveze prin actiunea efectiva. Nu prea ai timp de respiro. Chiar daca posibilitatile de pozitionare a coechipierilor intr-un anumit loc cu scopul de a acorda covering-fire sunt destul de limitate (vreau sa zic ca nu poti sa-i pui chiar unde ai vrea tu, ci numai in locuri predestinate), este atractiv si totodata interesant.
Cerintele de sistem sunt destul de mici (am auzit ca ruleaza bine si pe gf 2 mx). Eu il rulez in 1024x768 cu detalii pe Highest si merge cu 40-50 fps (mai mult decat jucabil). Totusi grafica nu e chiar impresionanta si din cauza asta nici cerintele de sistem nu ridica pretentii.
Chiar daca captiveaza si-mi va face placere sa-l termin ii ofer rejucabilitate 0. Oricum nu-mi prea sta in obicei sa termin un joc de mai multe ori, dar asta nu vad sa fie rejucat nici de cei care "practica acesta tactica". Spun acest lucru din cauza ca observ scriptare la fiecare pas, interesante faze la prima vedere dar cred ca foarte plictisitoare vazute over and over again.
Din cate am inteles timpul de joc efectiv este de ~7 ore, cam scurt dupa parerea mea.
In fine, nu stiu ce parere aveti dupa ce ati citit ceea ce am scris dar ca sa va lamuresc va spun ca indiferent daca ceea ce am scris mai sus pare ca o critica si pune jocul intr-o postura mai putin buna jocul trebuie jucat deorece e chiar atractiv, peste medie evident.
Nota o voi da dupa ce-l termin si am sa revin deasemenea si cu alte informatii aflate pe parcurs.
I'm going back to the game! :wink:
It's good to admit that you're wrong, but it's better to be right.

PCgarage discount 1% folosind voucher-ul: 7JOVYDPL
GabYO
Unstoppable

Mesajde draq » Joi Mar 03, 2005 5:54 pm

am facut si eu rost de el.interesant.insa nu prea am timp de le pt. ca exista wow [smilie=maniac.gif]
draq

Mesajde Sir Ice » Sâm Mar 05, 2005 8:27 pm

Am jucat un pic si am ramas impresionat de calitatea jocului, si asta spune multe daca luam in considerare ca tocmai am terminat KotOR II.
Grafica si sunetul sunt foarte bune, armele sunt interesante doar ca sunt cam slabe trebuind sa tragi mult in dusmani pentru a termina cu ei. Membrii echipei fac ce li se spune si chiar ajuta la eradicarea dusmanilor. Eu prefer sa le asigur lor acoperirea in timp ce ei sunt ocupati cu hackuitul unui PC sau cu aruncatul in aer a orice trebuie aruncat in aer.
Avea un suflet... candva...

Currently very active, thank you very much Imagine
Sir Ice

Mesajde y0py » Dum Mar 06, 2005 1:20 pm

Jocul este cu siguranta peste medie, a reusit sa ma impresioneze in mod placut inca de la inceput. AI-ul este unul destul de dezvoltat, reusind sa-ti puna probleme sau sa te ajute (in functie de ce sunt, inamici sau coechipieri :) ). Jocul are insa unele portiuni unde este nesimtit de greu (cei care au fugit din un hangar in altul stiu despre ce vorbesc), In nivelul unde trebuia sa bubui podul am murit literalmente de 5 ori la rand... Overall, un joc f. bun (si eu venind dupa kotor II, ca sir ice). Licenta incepe sa fie folosita la adevarata valoare.
y0py

Mesajde Sir Ice » Dum Mar 06, 2005 5:16 pm

E mult prea scurt, doar 3 campanii dintr-un razboi care dureaza ani de zile. Sfarsitul este destul de cliseu, e un VA URMA imens.
Am impresia ca initial voiau sa faca jocul centrat doar pe prima campanie, dar au extins pe urma.
Si in ciuda a ce zic review-urile in joc apar un Jedi si o sabie laser.
Eu acum mi-am dat seama, dupa ce l-am terminat, ca aveam mai multe tipuri de grenade. Inclusiv unele cu puls electromagnetic, numai bune pentru robotii aia enervanti.
Ultima oară modificat de Sir Ice pe Mie Mar 16, 2005 7:39 am, modificat 1 dată în total.

Sir Ice

Mesajde SoxVirus » Mar Mar 08, 2005 6:12 pm

L-am terminat si eu. Jocul mi-a lasat o impresie buna. Grafica e bunicica, nu la nivelul HL2 sau FarCry, dar oricum are aspect de joc nou. Interesanta abordarea cu ceilalti trooperi care te ajuta. Este foarte dinamic, este facut stil consola, chiar aduce in multe locuri cu Halo. Din pacate a pastrat si repetitivitatea acestuia. Misiunile puteau sa fie mai variate, in mai multe locatii, si zonele outdoor sa fie mai mari, in stilul StarWars.
SoxVirus

Mesajde GabYO » Lun Mar 14, 2005 7:33 pm

Dupa ce am abandonat jocul aproximativ o saptamana (defapt am abandonat toate jocurile pe aceasta perioada) am revenit astazi la el si l-am terminat. Intradevar nu e prea lung (am jucat 3 zile la el cam 2-3 pe zi) dar daca-l mai lungeau sunt sigur ca nu-l terminam, ma plictiseam.
Consider ca minusuri: faptul ca pana la final incepe sa apara un strop de plictiseala (se termina cam la fix) si faptul ca povestea n-o vad nicaieri (adica nici nu cred ca e... d'aia nu o vad eu). Oricum jocul este peste medie si merita petrecute aceste cateva ore in compania sa.
Nota pe care o merita dupa parerea mea este 8/10.

GabYO
Unstoppable

Mesajde pixelmonster » Mie Mar 16, 2005 12:33 am

weee... numa mie nu mi-a placut...
adica... pm... interesant inceputul... dar puteau shi ei sa varieze ceva...
prea ma plictisit... adica nu apuci sa faci nimic interesant.. apar pe peretzi iconitze cu ce trebuie sa faci... te uitzi la ele shi apeshi tasta use... mare branza...
de arme nu mai zic... respecta traditzia armelor de cacao care trag cu culori ... colorate ...
bleah... nimic interesant, nimic cu adevarat inovator sau original...
pixelmonster

Mesajde Bossman » Lun Mar 21, 2005 6:41 pm

Bossman
Moderator

hmmm

Mesajde kayslay » Lun Mar 21, 2005 7:26 pm

SoxVirus scrie:L-am terminat si eu. Jocul mi-a lasat o impresie buna. Grafica e bunicica, nu la nivelul HL2 sau FarCry, dar oricum are aspect de joc nou. .

daca u zici ca grafica e bunicica,pe ce sistem l-ai jukat u?eu l-am vazut cum arata pe un FX5900(din pacate eu nu am asa ceva ink,ptr ca astept sa trec pe ceva mai nervos :wink: ),si am ramas impresionat-asta tinand si cont ca nu a fost asa de mediatizat precum Doom3,FarCry sau HL2.
by_kayslay_2005
kayslay

Mesajde brutalistu » Lun Mar 21, 2005 7:41 pm

Bossman scrie:By yours trully™ :-~

felicitari! ia si tu un 8.9 pentru review :thumbleft:

Ca sa fiu carcotas pana la capat ...
1. spui la inceput ca vocea lui Delta 38 nu suna ca a lui Jango Fet din film iar mai pe la sfarsit zici ca voiceactingul pentru Delta 38 e facut de actorul Tomura Spanac (uit numele repede) cel care l-a interpretat pe Jango Fet in film.
2. ai trecut foarte repede peste animatii care sunt ... delicioase! Unul din plusurile jocului! Numai cand vad un wookie care ia un battledroid si da cu el de pamant wrestling style apoi pune piciorul pe el si ii smulge bratul .. miam! Sau droizii (rogerroger) care raman fara cap si trag aiurea prin incapere ... Sau meleefight-ul camarazilor... cu reptilienii cu sabii in maini de ex ... [-X
Imagine
Eat shirt and pie!
brutalistu

Mesajde Bossman » Lun Mar 21, 2005 8:05 pm

nimerila scrie:Ca sa fiu carcotas pana la capat ...
1. spui la inceput ca vocea lui Delta 38 nu suna ca a lui Jango Fet din film iar mai pe la sfarsit zici ca voiceactingul pentru Delta 38 e facut de actorul Tomura Spanac (uit numele repede) cel care l-a interpretat pe Jango Fet in film.

Bossman scrie:Un aspect interesant este ca desi sunt clone ale aceleiasi persoane, personalitatea fiecarui comando este reflectata excelent de vocea sa, Delta 38 fiind de altfel singurul membru al echipei a carui voce este aproape indentica cu cea a lui Jango Fett

Like, am fost prea ambiguu în exprimare sau cum?

nimerila scrie:ai trecut foarte repede peste animatii care sunt ... delicioase! Unul din plusurile jocului! Numai cand vad un wookie care ia un battledroid si da cu el de pamant wrestling style apoi pune piciorul pe el si ii smulge bratul .. miam! Sau droizii (rogerroger) care raman fara cap si trag aiurea prin incapere ... Sau meleefight-ul camarazilor... cu reptilienii cu sabii in maini de ex ...

True, dar nici n-am de gând să stau să prezint jocul în cel mai mic detaliu ... trebuie să mai las şi jucătorul să descopere chestiile cool de unul singur :wink:
Bossman
Moderator

Mesajde Overmind » Lun Mar 21, 2005 9:35 pm

L-am terminat in cam 7hrs. Sfarsitul e cam ciudat; io m-as fi intors dupa "07". Cam putina munitie pentru cate fiare veki arunca aia inspre mine. Pe hard am cam folosit cutzitul/blade-ul.
Una peste alta e reusit; mi-a placut mai ales muzica.
http://overmind.ro - World's best C&C: Red Alert - Yuri's Revenge 2 mod and a top-3 Star Trek: Starfleet Command 3 mod !
Overmind

Mesajde brutalistu » Mie Mar 23, 2005 3:51 pm

gamespot.com scrie:RUMOR #4: LucasArts is already working on a next-gen console sequel to Star Wars Republic Commando called "Star Wars Imperial Commando."

Source: A game one sheet e-mailed to GameSpot Editors.

The official story: See below.

What we heard: As the hype for Star Wars Episode III: Revenge of the Sith and sales of Star Wars Republic Commando surge, it would only seem logical that LucasArts would be thinking up ways to combine the two properties. So when a reader e-mailed RC a one sheet for an "Xbox 2" game called "Star Wars Imperial Commando," it seemed plausible indeed. The game outlined flips the premise of Republic Commando: Instead of defending the republic against evil forces, players help the empire hunt down and exterminate the outlawed Jedi. Sounds delectably dark, eh? Well, according to LucasArts, it isn't happening. "At this time, it's not a title or concept that is on our current or future development slate," said a rep. And if the Imperial Commando concept sounded familiar, that's because it first surfaced in 2004. "This is an old game concept that first found its way online last June," the rep said.

Bogus or not bogus?: Bogus...but a great idea.

pacat :( chiar mi-ar fi placut ideea de a vana Jedi prin toata galaxia. "Eat this Jedi scum!" .. chiar daca ar fi doar pe console .
Lucas Arts-ul asta ma scoate din sarite uneori cu incapacitatea de a fructifica idei bune .... :(
Imagine
Eat shirt and pie!
brutalistu

Mesajde 2002angel » Dum Mar 27, 2005 2:06 am

frumos joc
are o grafica superba,comparabila cu cele mai mediatizate jocuri din aceeasi categorie
imi place la nebunie sa folosesc blade-ul si sa imi murdaresc vizorul castii doar pt a vedea cum este curatat
imi plac scuturile,uniformele,detaliul si feeling-ul
foarte reusit jocul
chiar te prinde si e super atunci cand ai invatat/reusit sa iti folosesti echipa cum trebuie
sniperul e marpha si totul se leaga cu trebuie
PS:mi-a placut inceputul la nebunie(cand esti bebel si se uita alien-ul ala la tine)
Super
The man that GOD makes fun of
2002angel

Mesajde WarlordBA » Sâm Apr 02, 2005 12:21 am

Am intalnit o problema stupida. In 1024 jocul merge infect din motive inexplicabile indiferent de restul setarilor, dar la orice alta rezolutie(inclusiv 1600) merge brici. Am schimbat si rezolutia desktopului(care era 1024), dar fara succes. Mai ramane sa incerc cu alt driver, acum folosesc Catalyst 5.2.
WarlordBA
Moderator

Mesajde Sir Ice » Sâm Apr 02, 2005 8:49 am

Ciudat, tare ciudat! La mine a mers cursiv in toate momentele si am folosit 1024x768, high quality dar nu am bagat AA si AF.

Sir Ice

Mesajde Morteis » Mar Apr 05, 2005 5:33 am

Joc extrem de dinamic. E distractiv, e bun sa te recreezi. Muzica mi s-a parut superba! Grafica e la curent, misto si vocile alese pentru personaje. Am vazut toate extras-urile-impresionant ce s-a facut pentru jocul asta. un joc neasteptat de bun.
Morteis

Mesajde deco » Mar Apr 05, 2005 11:40 am

Si despre multipalyer nimic...?
Sau nu are ? Nu am incercat jocul ... da o sa-l trag cand scap de la servici
Se poate juca in mod cooperativ ?
deco

Mesajde GabYO » Mar Apr 05, 2005 12:32 pm

deco scrie:Si despre multipalyer nimic...?
Sau nu are ? Nu am incercat jocul ... da o sa-l trag cand scap de la servici
Se poate juca in mod cooperativ ?

Jocul are multiplayer dar nu co-op. Nu am incercat in retea (nu am gasit doritori) deci nu pot sa-ti spun daca e bun din punctul asta de vedere sau nu.

GabYO
Unstoppable

Mesajde Morteis » Mar Apr 05, 2005 5:44 pm

In multiplayer nu e prea distractiv. cu viteza jocului pe default (100%) adormi, este prea lent. Chiar daca maresti viteza (max 125%) tot nu obtii cine stie ce. Pentru MP sunt alte jocuri :)
Morteis

Mesajde WarlordBA » Sâm Apr 09, 2005 12:04 am

WarlordBA scrie:Am intalnit o problema stupida. In 1024 jocul merge infect din motive inexplicabile indiferent de restul setarilor, dar la orice alta rezolutie(inclusiv 1600) merge brici. Am schimbat si rezolutia desktopului(care era 1024), dar fara succes. Mai ramane sa incerc cu alt driver, acum folosesc Catalyst 5.2.

Problem solved: Catalyst 5.3.
WarlordBA
Moderator

Mesajde Pretorianu' » Sâm Apr 09, 2005 7:28 pm

Eu am jucat doar vreo 15 minute si mi s-a parut...adica nu mi s-a parut nicicum. Add/Remove...

Aiurea...tragi cu lasere intr-o disperare...foarte plictisitor.
Intel i7 920 @4.0GHz | Asus P6T SE X58 | Corsair XMS3 3x2Gb DDR3, 1600MHz, | Asus GTX 570 DirectCU II 1280MB | Crucial RealSSD M4 256GB | Zalman CNPS10X-Quiet | CM HAF922 & Windows7 64bit
Daca esti prost de mic, cand cresti mare numa' te joci.
Pretorianu'

Mesajde Le-Martin » Mar Apr 12, 2005 10:16 pm

Instalat, reglat, inceput sa joc, placut muuult. De ce? E complex prin simplitatea sa. Imi place actiunea frenetica si faptul ca e mai tactic ca un shooter normal. E un fel de compromis intre un joc de tip Quake si un joc de tip SWAT.

Dar ma si face trist pe de-o parte. NU de alta dar tineti minte ca jocul asta are loc in universul Star Wars. E un shooter foarte bun, dar eu sunt un mai mare fan al universului Star Trek.

Mai tineti minte Star Trek: Elite Force II ? Ce mult mi-ar placea sa vad acel joc continuat printr-un Elite Force III facut pe un motor grafic de ultima generatie...

Deh...

De asta sunt trist. Star Wars primeste jocuri bune ca Knights of The Old Republic I si II si ca Republic Commando, in timp ce Star Trek ori primeste jocuri pe consola, ori nimic. Pacat... Vreau ceva miscare si in Star Trek, un RPG, un shooter...da...deh...
Zombies = the communist product of tampering with science and opposing democracy
Le-Martin

Mesajde cylix » Joi Apr 14, 2005 1:22 pm

Inca un joc fain din universul SW, pacat ca are un bug enervant de se tot blocheaza oamenii prin pereti si alt defect e acela ca e prea scurt jocu, zici ca joci un addon nu un joc, asa de scurt mi s-a parut.
cylix

Mesajde SuperSonic » Lun Apr 18, 2005 5:56 pm

misto jok .. din ce am auzit shi eu ... pacat ca nu suporta mx`u :(((
SuperSonic

Mesajde WarlordBA » Mar Apr 19, 2005 11:29 pm

Cylixpher scrie:Inca un joc fain din universul SW, pacat ca are un bug enervant de se tot blocheaza oamenii prin pereti si alt defect e acela ca e prea scurt jocu, zici ca joci un addon nu un joc, asa de scurt mi s-a parut.

Poate nu vorbim de acelasi joc, mie mi s-a parut prea lung. Azi l-am terminat si eu, e cam din topor finalul, te lasa in aer urat de tot. Gameplay-ul face acest joc, dar in rest nu exceleaza, anyway, it's been fun.
WarlordBA
Moderator

Mesajde Bossman » Mie Apr 20, 2005 10:41 pm

WarlordBA scrie:Poate nu vorbim de acelasi joc, mie mi s-a parut prea lung.

Ţi-a luat mai mult de 8 ore să-l termini? :scratch:
Bossman
Moderator

Mesajde MustangSVT » Joi Apr 21, 2005 1:08 am

Prea lung? Lam instalat la 11:30am intro vineri. Lam jucat cu niste pauze de o ora pana pe la 11:30pm, deci jucat vreo 7 ore. Pe urma jucat sambata dimineata de la 8:30am iar la 9:30am terminasem jocul complet. Mia laut mai putin de 24 de ore sa-l bat incluzand un somn de 8 ore bun. :tongue3:
Core 2 Duo E6400 @ 3.2, Gigabyte P965-DS3, Powercolor Radeon HD-4890, 4GB Mushkin PC-8000, Audigy 2 ZS, Logitech Z5500 5.1, Technics RPDJ1200A (casti), Logitech G7, Logitech G15, Logitech G25, Dell 2407FPW (24" LCD)
MustangSVT

Mesajde Xan_ the_Reaper » Vin Apr 22, 2005 2:47 pm

Mi se pare un joc kool, atata timp cat exista arme marfa(punctul forte al jocului) si cat ai pe cine impusca... :^o =P~ insa nu am apucat sa il joc mai mult de 1h si 10min, ca mi s-a bulit save -ul si nu mai puteam sa mai incep un joc nou. probabil ca imi face aceeasi figura ca si SWAT 4... :occasion5: :occasion5:
I don't discriminate. I hate everyone.
Xan_ the_Reaper

Mesajde Greg » Vin Apr 22, 2005 7:04 pm

L-ma termiat si eu, in paralel cu WoW.
ATENTIE - SPOILER scrie:Mi s-a parut scurt si se termina cam in coada de peste ca il pierzi pe Sev.
Ala e finalul? Eu stiam ca are patru capitole in sa nu am vazut decat 3 (pe Geonosis,pe nava si pe Kashyyk). Sper sa fie vreo continuare. Dupa ce am vazut si toate episoadele din Clone Wars de pe Cartoon Network si am fumat si jocul asta pot spune ca ABIA astept Episode III si sigur ma duc la premiera. Cred ca imi pun un countdown timer pe desktop :D
When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteorite hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed no matter what you wish for. Unless it's death by meteor.
Greg

Mesajde GabYO » Vin Apr 22, 2005 7:33 pm

Greg ala e finalul dar vezi ce faci cu spoilerele.

GabYO
Unstoppable

Mesajde WarlordBA » Sâm Apr 23, 2005 1:27 pm

Bossman scrie:
WarlordBA scrie:Poate nu vorbim de acelasi joc, mie mi s-a parut prea lung.

Ţi-a luat mai mult de 8 ore să-l termini? :scratch:

Probabil am pierdut notiunea timpului, l-am si jucat cate o ora-doua pe zi in decurs de o saptamana, pe urma am mai si luat o pauza de o saptamana. A fost si o misiune care mi-a luat vreo doua ore, "A bridge too far" cred, chiar la faza cu podul, ramaneam mereu singurul din picioare si nu mai faceam fata.
Probabil si din cauza ca l-am lungit asa de mult abia asteptam sa-l termin sa trec la altceva.
WarlordBA
Moderator

Mesajde Greg » Sâm Apr 23, 2005 9:53 pm

Sorry for the spoiler.
Ca tot veni vorba de misiunea un "A bridge too far" vreau sa remarc ca designerii s-au inspirat din filmul cu acelasi nume in care joaca si Sean Connery in care se recreeaza batalia de la Arnhem din WWII cand aliatii rebuia sa arunce in aer un pod pentru a opri avansul nemtilor. Deci gg. Daca aveti sansa sa vedeti filmul sa faceti asta, nu veti regreta ca e un film bun chit ca e mai vechi.
Greg

Mesajde darkmitza » Mie Ian 18, 2006 10:18 pm

Am terminat jocula anul trecut si pot sa zic ca controlul echipei este destul de bine facut
darkmitza

Următorul

Înapoi la Discuţii jocuri PC

Autentificare

Autentifică-mă automat la fiecare vizită