Acum este Mie Iul 23, 2014 3:55 am
Text

Discuţii software

Yahoo nu mai recunoaste parola

Fie că sunt sisteme de operare sau aplicaţii, le puteţi comenta aici.

Yahoo nu mai recunoaste parola

Mesajde augustin66 » Mar Mar 28, 2006 11:57 am

Buna,am o problema mare de rezolvat.Contul de pe yahoo,a fost hekarit.NU mai recunoaste parola.Am introdus datele din ID ,dar nu-mi da acceptul.In cazul acesta ,ce este de facut?
augustin66

Mesajde Vizitator » Mar Mar 28, 2006 12:51 pm

alt cont,nu merita deranjul doar daca este unul platit
Vizitator

Mesajde alexian81 » Mar Mar 28, 2006 1:23 pm

Incearca un recover pasword. Cu inttrebarea de securitate, si sa-ti trimita noua parola la mailul alternativ (daca ai introdus). Daca nu merge, intr-adevar, alt cont.
alexian81

Mesajde _angel_ » Mar Mar 28, 2006 1:23 pm

mda, exact acelasi lucru l-am patit si eu. si mai rau a fost ca de pe contul vechi, "marele" hacker a trimis mesaje ciudate la majoritatea celor din adress book ca venind, normal, din partea mea.
noroc ca acel cont era de "tavaleala" si tot ce era important mutasem deja in alta parte. il regret insa, ca il aveam de ani buni..

am intrebat in stanga si in dreapta si raspunsul a fost unul singur:" fa-ti alt cont si de celalalt uita!" ceea ce am si facut.
_angel_

Mesajde Merced » Mar Mar 28, 2006 1:24 pm

Ca sa-ti schimbi parola iar tre sa folosesti raspunsul la intrebarea aia, raspuns pe care teoretic doar tu il stii. Daca nu mai stii in schimb restul datelor puse pe acolo si care sunt necesare e cam nasol. Fa-ti alt ID! :D
Merced
nu v-aţi plictisit de mine?

Înapoi la Discuţii software

Autentificare

Autentifică-mă automat la fiecare vizită